Olsztyński ośrodek onkologiczny “KOPERNIK” sp. z o. o.

ul. Kopernika 30 10- 513 Olsztyn
Rejestracja - 89 534 55 65
fax: 89 535 61 07
rejestracja@kopernik-olsztyn.com.pl

Rejestracja telefoniczna w godzinach
           07:00 - 17:00

Napisz do nas poprzez KONTAKT
lub na adres mailowy:
administracja@kopernik-olsztyn.com.pl

Możesz również zarejestrować się online do specjalisty
e-rejestracja

Z historii ośrodka

Olsztyński Ośrodek Onkologiczny „Kopernik” sp. z o.o. został założony w 2000 roku przez grupę lekarzy – onkologów i chirurgów onkologicznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Pulmonologii i Onkologii w Olsztynie. Podjęcie tej decyzji podyktowane było złym stanem organizacji opieki onkologicznej w regionie.

W 2001 roku rozpoczęła działalność Poradnia Chirurgii Onkologicznej i pierwszy w regionie profesjonalny oddział chemioterapii nowotworów. W 2002  zostały otwarte filie terenowe poradni onkologicznych  w Mrągowie, Morągu, Działdowie i Bartoszycach, tworząc sieć opieki onkologicznej w terenie, która w 2004 została uzupełniona o placówkę w Iławie i w 2007  o Poradnię onkologiczną,  Poradnię Chemioterapii w Trybie Ambulatoryjnym i Oddział Chemioterapii Jednego Dnia w Giżycku.

Z uwagi na zmianę wymagań Narodowego Funduszu Zdrowia stosowanych wobec świadczeniodawców z zakresu onkologii i chirurgii onkologicznej Spółka zmuszona była przejść procesy dostosowawcze. W wyniku restrukturyzacji sukcesywnie zamykano filie (listopad 2012 r. – filie w Mrągowie, Morągu, Działdowie i Bartoszycach; grudzień 2012 r. –  w zakresie chemioterapii filia w Giżycku; grudzień 2013 r. – filia w Iławie), by główną działalność skupić w Olsztynie.

Obecnie działalność Olsztyńskiego Ośrodka Onkologicznego „Kopernik”
sp. z o.o. opiera się na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Jednego Dnia, Oddziale Chemioterapii Jednego Dnia, Poradni Chemioterapii w Trybie Ambulatoryjnym, Poradniach Chirurgii Onkologicznej zlokalizowanymi w Olsztynie przy ul. Kopernika oraz przy ul. Żołnierskiej oraz w Giżycku przy ul. Mickiewicza, Poradniach Chemioterapii zlokalizowanymi w Olsztynie przy ul. Kopernika oraz przy ul. Żołnierskiej.

© copyright 2015 Kopernik
Projekt i wykonanie: Artneo.pl